10 powodów, dla których warto mieć kominek z zabudową Stabica?

KOMFORT DOMOWNIKÓW
Zabudowa kominkowa wykonana z paneli kominkowych STABICA® LC600 to unikalne rozwiązanie, które zapewnia komfort użytkowania. Ciepło z kominka jest uwalniane do pomieszczenia nie tylko przez konwekcję, ale przede wszystkim radiacyjnie, co pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Kominek jest ciepły i ogrzewa pomieszczenie jeszcze przez kilka godzin od całkowitego wygaszenia. Ciepło przenoszone radiacyjnie jest odczuwane jako bardzo przyjemne i miłe, ponieważ w odróżnieniu od ogrzewania konwekcyjnego, które skupia się na nagrzewaniu powietrza, ogrzewa przede wszystkim nasze ciała i przedmioty w pomieszczeniu. Dzięki temu nie trzeba czekać na nagrzanie się powietrza, aby odczuć ciepło, a samo ciepło jest równomiernie rozprowadzane w pomieszczeniu, co wpływa na wygodę przebywania w nim.

MATERIAŁ DOCENIANY PRZEZ INSTALATORÓW
Zabudowa kominkowa STABICA® jest lekka i łatwa w montażu, co umożliwia szybkie wykonanie kominka w Twoim domu. Montaż nie wymaga specjalistycznych narzędzi przez co jest bezproblemowy dla instalatorów. Łatwość docinania oraz sztywna struktura płyt daje szerokie możliwości przy realizacji nawet najbardziej skomplikowanych form zabudowy kominkowej.

PRODUKT W ZGODZIE Z NATURĄ
Panel kominkowy STABICA® LC600 jest wykonany z naturalnych składników, co zapewnia ekologiczność i bezpieczeństwo dla użytkowników. Ponad 50% surowców używanych do produkcji pochodzi z recyklingu. Proces produkcyjny jest nisko emisyjny oraz cechuje się niezwykle niskim zapotrzebowaniem na energię. Wszystkie powyższe argumenty sprawiają, że Panele kominkowe STABICA® LC600 są ekologiczne i przyjazne dla środowiska.

DBAŁOŚĆ O ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO
Wnętrze zabudowy kominkowe STABICA® jest gładkie i bezpyłowe. Radiacyjne rozprowadzanie ciepła jest jednym z najzdrowszych sposobów ogrzewania pomieszczeń, ponieważ nie przesuszy powietrza i nie wprowadza do niego pyłków, wirusów i bakterii. W odróżnieniu od ogrzewania konwekcyjnego, w którym powietrze jest ogrzewane i unoszone do góry, ciepło radiacyjne rozchodzi się poprzez promieniowanie, które ogrzewa inne przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu, w tym nasze ciała.

OSZCZĘDNOŚĆ PIENIĘDZY I ENERGII
Kominek z zabudową STABICA® to rozwiązanie, które zapewnia oszczędność energii, dzięki radiacyjnemu uwalnianiu ciepła z obudowy, które trwa do kilku godzin po całkowitym wygaszeniu kominka. Dzięki temu, możesz korzystać ze zgromadzonego wcześniej ciepła dłużej i oszczędniej, co pozwala na redukcję kosztów ogrzewania Twojego domu.

SWOBODA W PROJEKTOWANIU
System ciepłej zabudowy kominkowej STABICA® pozwala na stworzenie niemalże dowolnej formy kominka pasującej do każdego stylu pomieszczenia. Bez względu na to, czy chcesz wykonać kominek wolnostojący, narożny czy przyścienny, z lub bez półki na drewno – z nami to możliwe. Dzięki nam, będziesz miał swobodę w projektowaniu swojego kominka, co przełoży się na harmonijny wystrój Twojego wnętrza.

ODPORNA NA PĘKNIĘCIA I ODKSZTAŁCENIA
Obudowy kominkowe STABICA® dzięki swoim właściwościom jest odporna na uszkodzenia i odkształcenia, które mogą wynikać z dużych różnic temperatur jakim są poddawane obudowy kominkowe w czasie pracy kominka.

WYSOKA JAKOŚĆ
Panel kominkowy STABICA® LC600 został wykonany z najwyższej jakości surowców oraz specjalnej receptury opracowanej we współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Dzięki temu, produkt charakteryzuje się nie tylko wysoką jakością wykonania, ale również innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi i zastosowaniem najlepszych materiałów, co przekłada się na komfort użytkowania oraz długą żywotność.

ZGODNOŚĆ Z NORMAMI
Zabudowa kominkowa STABICA® jest systemem, który spełnia najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa zgodne z polskimi i międzynarodowymi normami. Dzięki temu, użytkownicy mogą cieszyć się kominkiem bez obaw o bezpieczeństwo.

WYPRODUKOWANY W POLSCE
Panel kominkowy STABICA® LC600 to produkt polski, który wyróżnia się najwyższą jakością wykonania oraz zastosowaniem technologii opierającej się na naturalnych składnikach. Wybierając produkty STABICA®, wybierasz produkt polski, co przyczynia się do wsparcia rodzimej gospodarki oraz zwiększenia prestiżu polskiej marki na rynku krajowym i zagranicznym.

WIDEO PORADNIK STABICA

JAK WYGLĄDA KROK PO KROKU MONTAŻ KOMINKA WYSPOWEGO STABICA?

Montaż kominka z wolnostojącą zabudową STABICA® to proces, który pozwala na szybkie uzyskanie wymarzonego kominka, który może być zlokalizowany niemalże w dowolnym miejscu pomieszczenia. Zachęcamy do obejrzenia filmu z montażu, który pokaże krok po kroku, jak prawidłowo wykonać taką zabudowę kominkową i cieszyć się eleganckim wyglądem kominka.