baner ecowaterjet
baner ecowaterjet

Wkład oszczędzający wodę Ecowaterjet do prysznica może być szybko i łatwo zainstalowany przez każdego. Wytwarza wysoce turbulentną mieszankę wody i powietrza, co pozwala zaoszczędzić do 50% wody i energii, a tym samym również kosztów – przy 100% przyjemności z kąpieli.

Oszczędność wody i energii

System ecowaterjet pozwala zaoszczędzić do czterech wiader wody na prysznic. Oznacza to, że zużycie wody i energii zmniejsza się nawet o 50%.

Wysoki komfort kąpieli pod prysznicem

Dzięki dodaniu powietrza, strumień wody z ecowaterjet jest taki sam jak wcześniej – nie zauważysz żadnej różnicy!

Chronisz środowisko

Mniejsze zużycie energii oznacza również mniejszą emisję CO2. Czteroosobowe gospodarstwo domowe oszczędza około 500 kg CO2 rocznie dzięki ecowaterjet, podczas gdy hotel biznesowy ze 100 pokojami oszczędza około 19 ton CO2.

Redukcja kosztów

Dzięki ecowaterjet czteroosobowe gospodarstwo domowe oszczędza około 400 euro rocznie, podczas gdy hotel biznesowy ze 100 pokojami oszczędza około 13 000 euro rocznie na kosztach energii, wody pitnej i opłat za kanalizację.

Zapewniasz higienę

Dzięki silnym turbulencjom wody wąż prysznicowy i głowica prysznicowa pozostają wolne od osadów i biofilmu. Ryzyko powstawania zarazków i legionelli jest zminimalizowane.

Korzystasz z certyfikowanego systemu ecowaterjet,

który został opracowany i jest produkowany w Austrii. Niezależni eksperci i TÜV Austria przetestowali i potwierdzili jego działanie. Ponadto ecowaterjet otrzymał federalne oznakowanie ekologiczne i certyfikat higieny OFI-CERT ZI21.

Oszczędności i higiena

 • Przede wszystkim redukcja kosztów poprzez oszczędność wody i energii potrzebnej do jej podgrzania.
 • Ponadto, wąż prysznicowy i głowica prysznicowa są czyszczone przez silnie turbulentną wodę, co zapobiega tworzeniu się biofilmu i osadów (kamienia, brudu itp.).
 • Żywotność węża i głowicy prysznicowej jest odpowiednio wydłużona.
 • Strumień ecowaterjet zainstalowany przed wężem prysznicowym zmniejsza zużycie wody nawet o 50%. W zależności od kosztów wody/ścieków i energii itp. można założyć roczne oszczędności w wysokości około 100 EUR na osobę w prywatnym gospodarstwie domowym. Innymi słowy, dla 3 osób oznacza to oszczędność rzędu 300 EUR. W przypadku hotelu biznesowego ze 100 pokojami lub prysznicami oszczędności wynoszą około 13 000 EUR rocznie!
 • Oznacza to, że okres amortyzacji wynosi zaledwie kilka miesięcy – prawie zawsze mniej niż pół roku!
 • „Test wiadra” ułatwia samodzielne sprawdzenie oszczędności. Wiadro jest napełniane przez 1 minutę przy całkowicie odkręconej wodzie za pomocą konwencjonalnego węża prysznicowego, a następnie zaznaczany jest poziom wody. Następnie ecowaterjet montuje się przed wężem prysznicowym. Teraz należy ponownie napełnić wiadro wodą na 1 minutę, a następnie porównać poziom wody. Od razu widać wyraźną oszczędność. Aby uzyskać dokładny pomiar, zaleca się umieszczenie napełnionego wiadra na wadze. Zmniejszenie wagi w kg odpowiada zmniejszeniu ilości wody w litrach.
 • Oszczędności zostały również przetestowane i potwierdzone przez TÜV Austria!
 • Nie, wręcz przeciwnie: ecowaterjet poprawia standard higieny dzięki efektowi czyszczenia.
 • Optymalny efekt uzyskuje się stosując serię „L”. W tym przypadku głowica prysznicowa jest całkowicie opróżniona, a wąż prysznicowy jest częściowo opróżniony, co znacznie zmniejsza ryzyko tworzenia się zarazków w wężu lub głowicy prysznicowej.
 • System ecowaterjet został certyfikowany przez OFI Cert zgodnie z wytycznymi ZI21, a zatem spełnia również surowe wymagania wytycznych higienicznych KTW i Niemieckiej Federalnej Agencji Ochrony Środowiska.
 • System ecowaterjet firmy Rabmer posiada certyfikat austriackiego oznakowania ekologicznego. Został również sklasyfikowany przez TÜV Austria jako środek energooszczędny i przetestowany przez OFI Cert zgodnie z wytyczną ZI21 zgodnie z surowymi wytycznymi KTW dotyczącymi higieny wody pitnej, a zatem został również sklasyfikowany jako odpowiedni do stosowania w placówkach opieki zdrowotnej.

Instalacja i funkcje

 • Ecowaterjet jest instalowany między baterią a wężem prysznicowym w przypadku główki prysznicowej lub przed głowicą prysznicową w przypadku głowicy prysznicowej.
 • Nie wolno instalować ecowaterjet między wężem prysznicowym a słuchawką prysznicową!
 • Ecowaterjet należy przykręcać wyłącznie ręcznie – nie jest konieczne i nie należy używać narzędzi takich jak klucz do rur!
 • Nie, ecowaterjet może być nadal używany. Nadaje się do wszystkich węży prysznicowych lub głowic prysznicowych z przyłączem 1/2″.
 • Nie, silne turbulencje wody zapobiegają osadzaniu się kamienia w strumieniu ecowaterjet. Regularne usuwanie lub czyszczenie nie jest konieczne do utrzymania jego funkcji.

Jesteś przedsiębiorcą, hotelarzem, prowadzisz klub sportowy lub podobną działalność?