Oszczędź 40% wody i energii
zachowując 100% przyjemności kąpieli pod prysznicem

Około jedna trzecia całkowitego zużycia wody w gospodarstwach domowych, hotelach czy obiektach sportowych zużywana jest wyłącznie na prysznic i higienę osobistą – to bardzo dużo! To właśnie tutaj opłaca się oszczędzać. Tradycyjne, ekonomiczne słuchawki prysznicowe mają jednak poważną wadę: mniejsza ilość wody oznacza mniejszy komfort kąpieli. Dzięki opatentowanej technologii Ecowaterjet znaleźliśmy rozwiązanie.

Mała turbina, którą każdy może szybko i łatwo zainstalować, wytwarza silnie zawirowaną mieszankę wodno-powietrzną, która oszczędza około 40% wody i energii, a tym samym redukuje koszty – bez zmniejszenia intensywności strumienia prysznicowego.

Dobre powody dla ECoWaterJet

Oszczędzasz wodę i energię
  • Dzięki Ecowaterjet oszczędzasz do czterech wiader wody podczas  jednej kąpieli prysznicowej. Oznacza to, że zużycie wody i energii ulega redukcji się o około 40 procent.
Komfort kąpieli pod prysznicem zostaje zachowany
  • Szczególną cechą technologii Ecowaterjet jest to, że komfort kąpieli zostaje w pełni zachowany. Po dodaniu powietrza strumień wody jest tak samo silny jak poprzednio. Różnica dla użytkownika pozostaje niezauważalna!
Uzyskujesz znaczącą obniżkę kosztów
  • Mniejsze zużycie ciepłej wody oznacza analogicznie niższe koszty zużycia energii, wody pitnej i opłat za odprowadzanie ścieków. Średnio czteroosobowe gospodarstwo domowe oszczędza w ten sposób około 240 euro rocznie, natomiast hotel biznesowy ze 100 pokojami około 12.000 euro rocznie.
Chronisz środowisko
  • Mniejsze zużycie energii oznacza również, mniejszą emisję CO2. Dzięki Ecowaterjet, czteroosobowe gospodarstwo domowe oszczędza około 400 kg CO2 rocznie natomiast hotel biznesowy ze 100 pokojami oszczędza rocznie około 28.000 kg CO2.

Oszczędź 40% wody, zyskaj 100% przyjemności

Ile można zaoszczędzić dzięki ECOWATERJET?

ECOwaterjet

Idealne rozwiązanie do modernizacji wszystkich popularnych słuchawek prysznicowych i deszczownic u naszych klientów komercyjnych (hotele, uzdrowiska, akademiki itp.). Podstawą jest uprzednio przeprowadzony test na miejscu przez naszych handlowców. ok. 40% oszczędności wody i energii bez utraty komfortu prosta i szybka instalacja – łatwa do wykonania przez dowolną osobę.

Przyłącze śrubowe 1/2″

Jak działa ECOWATERJET

Ecowaterjet jest szybko i łatwo wkręcane przed wężem prysznicowym do armatury. Poprzez zawężenie średnicy w postaci lejka, woda uzyskuje mocne przyspieszenie wewnętrzne.
Wytworzone podciśnienie, powoduje zassanie bocznym kanałem powietrza i intensywne zmieszanie go z wodą. W ten sposób zwiększa się objętość silnie zwirowanej, wzbogaconej powietrzem wody.

Pozwala to utrzymać wysoki komfort kąpieli pod prysznicem pomimo zmniejszenia ilości samej wody o około 40% jej objętości.

Ponadto silny strumień wody oczyszcza wąż i słuchawkę prysznicową: Ecowaterjet zapobiega w ten sposób tworzeniu się osadów i biofilmu w wężu lub słuchawce prysznicowej. Niebezpieczeństwo tworzenia się zarazków i legionelli jest znacząco zredukowane.